Українська мова

AKADEMIA LIPIŃSKIEGO

Biblioteka

Biblioteka ANS działa od 1998 r. Gromadzi piśmiennictwo z zakresu dyscyplin uprawianych na Uczelni, a także o charakterze ogólnym. Poza zasobami na tradycyjnych nośnikach w Bibliotece oferuje się coraz więcej informacji zawartych na CD-ROM i DVD-ROM oraz dostęp poprzez Internet do baz pełnotekstowych czasopism elektronicznych. Zbiory biblioteczne wzbogacają 54 tytuły czasopism w prenumeracie.

Finanse Książnicy umożliwiają regularny przypływ nowych książek. Jest to w większości literatura zalecana przez wykładowców.

Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji akademickich i naukowych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Korzystaj z platformy IBUK Libra
 • przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
 • na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
 • gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet
Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem
 • dodawaj zakładki
 • rób notatki bezpośrednio w tekście
 • wyszukuj słowa i frazy
 • taguj ważne fragmenty
 • sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Zapraszamy do naszej biblioteki po szczegółowe informacje!

 1. Dzięki naszej bibliotece wszyscy Czytelnicy mają dostęp do wybranych publikacji akademickich i naukowych w języku polskim na platformie IBUK Libra. Z zasobów możecie korzystać online 24/7 z dowolnego miejsca, na komputerze laptopie, tablecie lub smartfonie! Zapraszamy do biblioteki po więcej informacji.
 2. Zapomniałeś przygotować się do zajęć? Nie zdążyłeś wypożyczyć potrzebnej książki z biblioteki, a jutro ważne kolokwium? Nic straconego. Możesz skorzystać z platformy IBUK Libra 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu! IBUK Libra to Twoje pogotowie czytelnicze.
 1. Jeśli czytając książkę trafisz na trudne słowo, już nie musisz szukać jego znaczenia w Internecie! W IBUK Libra możesz szybko sprawdzić znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopedii PWN już z poziomu książki. J Wystarczy zaznaczyć słowo i kliknąć BAZA WIEDZY. Uwaga: Ta funkcjonalność jest dostępna po zalogowaniu do półki myIBUK.
 2. Czy można robić notatki w książce? W IBUK Libra to możliwe! W publikacjach, dostępnych na platformie możesz dowolnie zaznaczać tekst, tagować i robić zapiski do wybranych przez Ciebie fragmentów.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi tutorialami

W ramach projektu Biblioteka Wirtualna Nauki finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, uzyskała dostęp do baz danych umożliwiających przeglądanie elektronicznych wersji czasopism, wydawnictwa Elsevier, Springer, Web of Science oraz Web of Knowledge.

Skip to content