Festyn edukacyjny „Razem dla bezpieczeństwa”

W ostatnich dniach odbył się w Kielcach wyjątkowy festyn edukacyjny o nazwie „Razem dla bezpieczeństwa”, który przyciągnął uwagę uczniów z różnych szkół regionu. Główną atrakcją wydarzenia było zaprezentowanie sprzętu służb mundurowych, co szczególnie zainteresowało młodych ludzi marzących o karierze w policji, straży pożarnej lub wojsku.

W ramach festynu, który odbył się na terenie kompleksu Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach, miało miejsce wiele fascynujących wydarzeń. Uczniowie klas mundurowych szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego mieli okazję wziąć udział w turnieju wiedzy, gdzie zmierzyli się z quizami i konkursami.

Jedną z największych atrakcji dla uczestników było zwiedzanie różnych pojazdów służb mundurowych, które zostały wystawione przed budynkiem. Można było zobaczyć samochody policyjne, wojskowe, strażackie oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Wnętrza pojazdów wzbudzały ogromne zainteresowanie, a szczególną uwagę przyciągnął namiot Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbywała się symulacja palącego się mieszkania.

Podczas festynu nie zabrakło również wyśmienitego jedzenia. Organizatorzy przygotowali wojskową grochówkę i popcorn, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Wydarzenie „Razem dla bezpieczeństwa” cieszyło się patronatem honorowym wiceministra spraw zagranicznych, posła na Sejm RP Piotra Wawrzyka, a także wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądika.

Festyn został zorganizowany przez Akademię Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach, Fundację imienia Stefana Artwińskiego oraz Spółdzielnię Socjalną Tropem Przygody. Partnerami wydarzenia były również Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.