Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne na „SUZUKI ARENA” Kielce

Studenci I roku bezpieczeństwa wewnętrznego wzięli udział w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń w imprezie masowej, meczu piłki nożnej pomiędzy KS „Korona” Kielce a drużyną „Piast” Gliwice.

Przy wejściu na stadion, studenci na własnym przykładzie mogli zapoznać się z pracą służb porządkowych i informacyjnych – stewardów, którzy przeglądali zawartość odzieży uczestników pod kątem wnoszenia przedmiotów niedozwolonych na stadionie. Stewardzi czynili to sprawnie i energicznie, a przy tym taktownie.

Już za bramą wejściową można było zapoznać się z topografią terenu imprezy masowej i zobaczyć dobre oznakowanie ciągów komunikacyjnych w obiekcie, przestronność dróg, dojścia na wyznaczony sektor i miejsce na stadionie, co dało  uczestnikom  poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Studenci mogli obserwować też stosowne umiejscowienie sympatyków drużyny gości z Gliwic w specjalnym sektorze, oddzielonym od gospodarzy strefami buforowymi i starannym zabezpieczeniem sektora,  przez służby porządkowe uniemożliwiające zwłaszcza w przypływie negatywnych emocji  i nieprzewidywalnych okoliczności ewentualny kontakt sympatyków miejscowych z przyjezdnymi.

Studentom już zwyczajowo od kilku lat na tego typu imprezach na „Suzuki Arena” towarzyszą władze Naszej Uczelni.

Organizacja i zachowanie kibiców oceniamy na piątkę z plusem, kulturalny doping bez wulgaryzmów i przyjazna atmosfera na stadionie.  Niestety,  sportowo drużyna  KS „Korona” trochę Nas rozczarowała.

Życzymy jednak  drużynie Złocisto – Krwistych pomyślnego zakończenia sezonu 2023/2024 r.