Koło Naukowe „Per Aspera Ad Astra”

Per Aspera Ad Astra: Razem Odkrywamy Prawo, Inspirowani Wyzwaniami, Kształtując Przyszłość Prawnej Społeczności!

Koło Naukowe „Per Aspera Ad Astra” to dynamiczna społeczność studentów, która aktywnie działa na Wydziale Prawa i Bezpieczeństwa, skupiając się na kierunku Prawo. Pod opieką doświadczonego opiekuna, dr. Mariusza Michalskiego, oraz z zaangażowaniem przewodniczącej, Aleksandry Wójcik, koło tworzy inspirujące środowisko dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem wiedzy prawniczej.

Misja i Cele

Misja

Koło Naukowe „Per Aspera Ad Astra” zostało stworzone z myślą o rozwijaniu umiejętności, wiedzy i kompetencji społecznych studentów związanych z dziedziną prawa. Poprzez różnorodne inicjatywy, członkowie koła dążą do doskonalenia się w zakresie prawa oraz promowania wartości etycznych w praktyce prawnej.

Cele
  1. Rozwój Umiejętności Praktycznych: Koło wspiera aktywność praktyczną studentów poprzez organizację seminariów, konferencji oraz praktyk zawodowych, umożliwiając zdobycie praktycznego doświadczenia w dziedzinie prawa.
  2. Edukacja i Profilaktyka Prawna: Poprzez kampanie edukacyjne, wykłady oraz akcje społeczne, członkowie koła propagują znaczenie profilaktyki prawnej w społeczności akademickiej i lokalnej.
  3. Wspieranie Studentów Prawa: Koło angażuje się w działania na rzecz wsparcia studentów prawa, świadcząc pomoc merytoryczną, organizując grupy naukowe i spotkania networkingowe.
  4. Współpraca z Instytucjami Prawnymi: Działania koła obejmują również inicjatywy skierowane na nawiązywanie współpracy z instytucjami prawnymi, umożliwiając studentom zetknięcie się z realnymi wyzwaniami zawodowymi.
  5. Aktywne Włączanie w Społeczność Akademicką: Koło promuje integrację studentów prawa, organizując wydarzenia kulturalne, debaty i szkolenia, aby tworzyć silną społeczność akademicką.

Opiekun Koła

Opiekunem Koła Naukowego „Per Aspera Ad Astra” jest dr Mariusz Michalski. Jego doświadczenie i zaangażowanie są nieocenione dla rozwoju członków koła.

Przewodnicząca Koła

Przewodnicząca Aleksandra Wójcik to osoba o wyjątkowym zaangażowaniu w rozwój naukowy na kierunku prawo. Jej pasja i liderstwo stanowią inspirację dla pozostałych członków koła.

Koło Naukowe „Per Aspera Ad Astra” na Wydziale Prawa i Bezpieczeństwa to nie tylko grupa studentów – to społeczność, która łączy pasję do prawa z chęcią działania na rzecz społeczności akademickiej i lokalnej. Ich zaangażowanie wpisuje się w najwyższe standardy edukacji prawniczej na naszej uczelni.