Українська мова

AKADEMIA LIPIŃSKIEGO

Sukces Absolwentów Kosmetologii!

Niemal 150 osób, głównie kobiet, uroczyście odebrało dyplomy ukończenia studiów kosmetologicznych na Akademii Nauk Stosowanych im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. To już piętnasty rocznik absolwentów tego prestiżowego kierunku.

Od 2008 roku, Akademia Lipińskiego – wcześniej znana jako Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych – kształci profesjonalistów w dziedzinie kosmetologii. Tym razem, z rąk wykładowców, dyplomy odebrało 145 absolwentek oraz dwóch absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia.

„Oprócz pielęgniarstwa, kosmetologia to nasz najbardziej liczny kierunek. Obecnie uczy się na nim około 450 studentów. To już blisko 1,5 tysiąca absolwentów wypuszczonych na rynek pracy” – mówi z dumą dr n. med. Maciej Juszczyk, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ANS. Dodaje, że tak ogromne zainteresowanie tym kierunkiem to głównie efekt rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w tej branży. Warto zauważyć, że pytanie, czy „manualne zdolności i zmysł artystyczny” to wystarczające atuty, wywołuje u niego uśmiech.

Nasi absolwenci są wyposażeni w kompleksową wiedzę i umiejętności, które sprawiają, że wyróżniają się na rynku pracy. To zasługa wysokiego standardu nauczania oraz zaangażowania wykładowców.