Uroczyste czepkowanie studentów i studentek pielęgniarstwa

7 czerwca 2024 r. zapisał się w historii Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach jako dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Tego dnia odbyło się uroczyste czepkowanie studentów i studentek pielęgniarstwa, które zgromadziło tłumy – rodziny, przyjaciół, wykładowców oraz sympatyków naszej uczelni.

To już 14 czepkowanie w historii naszej uczelni, a emocje towarzyszące temu wydarzeniu były niezwykle intensywne. Symboliczne nałożenie czepków absolwentkom oraz przypięcie przypinek w kształcie czepka 20 absolwentom studiów pielęgniarskich było momentem pełnym dumy, radości, ale także łez wzruszenia. Każdy czepek i przypinka to nie tylko symbol zakończenia edukacji, ale przede wszystkim początek nowej, pięknej drogi zawodowej.

W oczach młodych pielęgniarek i pielęgniarzy widać było mieszankę emocji – radość z osiągnięcia celu, dumę z własnych osiągnięć, ale także pewien niepokój przed nowymi wyzwaniami. Byliśmy świadkami, jak stają się częścią wielkiej rodziny pielęgniarskiej, gotowi nieść pomoc, wsparcie i nadzieję wszystkim, którzy będą ich potrzebować.

Chcielibyśmy wyrazić ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wspaniałego dnia. Dla wykładowców, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, dla rodzin i przyjaciół, którzy nieustannie wspierali naszych studentów, oraz dla samych absolwentów, za ich determinację, ciężką pracę i niegasnącą pasję.

Drodzy absolwenci, jesteśmy pewni, że przed Wami wiele sukcesów w tej pięknej i niezwykle potrzebnej profesji. Wasze poświęcenie, empatia i zaangażowanie będą przynosić ulgę i wsparcie wielu osobom.

Dziękujemy, że wybraliście tę drogę i życzymy Wam wszystkiego najlepszego na nowej ścieżce zawodowej.

Niech ten dzień pozostanie w Waszych sercach jako wyjątkowy moment, który zawsze będzie przypominał Wam o tym, jak daleko zaszliście i jak wiele jeszcze przed Wami.