Akademia Lipińskiego liderem zdawalności na aplikacje prawnicze

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało dane na temat zdawalności egzaminów na aplikacje prawnicze w 2023 r. Egzaminy te są przepustką, która absolwentom kierunku prawo otwiera drogę do wykonywania zawodów prawniczych: sędziego, adwokata, radcy prawnego, prokuratora, notariusza i komornika. Ponieważ poziom wymagań egzaminacyjnych jest bardzo wysoki, zdawalność na aplikacje jest uważana za najbardziej wiarygodne kryterium jakości kształcenia. Dlatego cieszą bardzo dobre wyniki osiągnięte przez absolwentów Akademii Lipińskiego (najlepsze wśród uczelni oferujących ten kierunek kształcenia w regionie świętokrzyskim i porównywalne z renomowanymi uniwersytetami). Do egzaminów przystąpiło 24 absolwentów, przy czym największym zainteresowaniem cieszyły się aplikacje radcowska (16 osób) i aplikację adwokacką (6 osób).

Zachęcamy zainteresowanych do zapoznania się z ofertą kształcenia w Akademii Lipińskiego na kierunku prawo.